top of page

TAKE CARE!*

Dzianina

*Dzianina ma tendencję do rozciągania się, szczególnie gdy jest mokra, dlatego swoje swetry susz na płasko, np. rozkładając je na ręczniku, a w szafie przechowuj złożone na półce. 

*Bawełnę możesz prać w pralce w 30 stopniach w programie do prania tkanin delikatnych, jednak gdy splot jest wyjatkowo delikatny, zalecamy pranie ręczne (przeczytaj informacje na stronie produktu).

*W czasie prania delikatnie ugniataj, nie pocieraj i nie rozciągaj, a po praniu nie wykręcaj, tylko delikatnie odciśnij wodę.

*Do usuwania zagnieceń i odświeżania używaj żelazka parowego.

*Wełniany sweter obróć na lewą stronę i najlepiej pierz ręcznie w maksymalnie 30 stopniach. Unikaj wysokich, jak i zmiennych temperatur (ciepło/zimno) i używaj płynów dedykowanych do prania wełny.

*Wełna merino ma właściwości samoczyszczące i nie pochłania zapachów, dlatego wykonane z niej ubrania nie wymagają częstego prania - wystarczy wietrzenie czy odświeżenie parą.

Tkanina

Wiskoza

*Pierz w 30 stopniach, a gdy tkanina jest bardzo delikatna, najlepiej ręcznie.

*Podczas prania nie pocieraj tkaniny, a nadmiaru wody nie wykręcaj - delikatnie odciskaj - wiskoza jest najbardziej narażona na uszkodzenia, gdy jest mokra

*Susz na płasko.

*Przy prasowaniu unikaj wysokich temperatur, najbezpieczniej prasować żelazkiem parowym lub przez materiał.

bottom of page