top of page

Marka MAJA PILAREK* powstała z miłości do kolorów i fascynacji dziewiarstwem. Charakteryzuje ją autorskie podejście do dzianiny, łączące użytkowość z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Ubrania tworzone są od podstaw przez projektantkę i powstają w niewielkich ilościach z wysokiej jakości przędz i tkanin.

Markę pod swoim nazwiskiem tworzy absolwentka łódzkiej ASP, zwyciężczyni Gali Debiuty 2021 i Gali Dyplomowej 2022, finalistka konkursów Złota Nitka, OFF Fashion 2021 i 2023, Fashion Designer Awards oraz Apolda European Design Awards. Maja Pilarek była wielokrotnie wymieniana wśród najbardziej obiecujących polskich młodych projektantów i doceniana przez magazyny takie jak: Vogue, Elle, Wysokie Obcasy extra, Fashion Magazine. Została nominowana do Elle Style Awards 2023 w kategorii Odkrycie Roku.

(*Choć zabrzmi to banalnie - ubrania od zawsze były moją pasją. Pasją, którą przekułam w pracę dzięki ukończeniu studiów projektowych na łódzkim ASP oraz doświadczeniu zdobywanym na kursach i konkursach dla projektantów. Swoją przygodę z dzianiną zaczęłam właśnie podczas studiów - moje pierwsze projekty powstawały na maszynach ręcznych, ale prawdziwa fascynacja przyszła wraz z poznaniem możliwości maszyn komputerowych. Wciąż rozwijam swoje umiejętności programowania maszyn dziewiarskich i wszystkie projekty, które u mnie znajdziecie, są wynikiem moich eksperymentów - znajdziecie u mnie rzeczy unikatowe, rozwiązania techniczne, których ze względu na swoje skomplikowanie nie produkuje się masowo. W każdy projekt wkładam maksimum serca i zaangażowania. Uczestniczę w całym procesie produkcji: od projektu, przez dobór surowców, konstrukcję, programowanie, dzianie, aż po pranie, parowanie i ręczne wykańczanie.

W projektowaniu najważniejsze są dla mnie kolory, których siłę dostrzegłam zaczynając swoją przygodę z malarstwem: zachwyciło mnie ich wzajemne oddziaływanie, emocje, jakie wzbudzają. Wszystkie swoje doświadczenia artystyczne i miłość do barw przelewam na twórczość projektową, a po inspiracje często sięgam do sztuki współczesnej. Do ubrań podchodzę trochę jak do płótna - szukam różnych faktur, zestawień, a dzianina jest dla mnie idealnym medium. Powierzchnię tworzę od zera, pojedynczym nitkom nadaję formę, strukturę i kolor - to chyba właśnie ta twórcza wolność pociąga mnie w niej najbardziej.)

Wyróżnienia:

Elle Style Awards 2023 - nominacja w kategorii Odkrycie Roku

Elle Polska: "Akademia Talentów" - najbardziej obiecujący projektanci generacji Z

Vogue Polska: "Nadzieja w modzie" - 16 najbardziej obiecujących polskich projektantów 

Fashion Magazine Polska: "MODA.pl" - 7 najbardziej obiecujących debiutantów.

Konkursy:

2023 Finalistka OFF Fashion Kielce

2023 Finalistka Apolda European Design Awards

2022 Zwyciężczyni Gali Dyplomowej i nagrody specjalnej od marki Duplo

2022 Finalistka Złotej Nitki

2022 Finalistka Arts Of Fashion

2021 Zwyciężczyni Gali Debiuty

2021 Finalistka OFF Fashion Kielce

2020 Finalistka Fashion Designer Awards (nagroda specjalna MMC Studio)

Ubrania powstają w lokalnych zakładach: w dziewiarni w Pabianicach i szwalni w Łodzi. Tworzone są w małych ilościach, co zapobiega nadprodukcji, a Ty możesz mieć pewność, że otrzymujesz coś wyjątkowego. Dodatkowo każdy element jest odpasowany (a nie krojony z większego kawałka), co niweluje ilość odpadów przy szyciu. 

Projektantka Maja Pilarek w swetrze oversize
bottom of page